(067)129 86 86

   > Блог >​ ​​Організація вантажно-розвантажувальних робіт

Організація вантажно-розвантажувальних робіт

Операції, що становлять вантажно-розвантажувальні роботи, розділяються на основні та допоміжні. Під організацією вантажно-розвантажувальних робіт розуміється комплекс заходів, якими визначаються місце, склад, послідовність і тривалість виконання вантажних операцій, рід вантажів, що переробляються, способи їх складування та строповки, типи вживаних вантажопідйомних і транспортних засобів і способи їх установки відносно один одного та переміщуваного вантажу, а також склад ланки робітників, що беруть участь на навантажувально-розвантажувальних роботах.Місця, де виробляються навантажувально-розвантажувальні роботи, називають пунктами вантажопереробки. Кожен такий пункт відрізняється вантажопотоком. Вантажопотік характеризується типом вантажу, напрямом його переміщення і кількістю вантажу, що проходить через даний пункт в одиницю часу. Операцій, що становлять навантажувально-розвантажувальні роботи, розділяються на основні і допоміжні. До основних операцій відносяться захват вантажу і подача його на транспортний засіб або до місця складування. До допоміжних операцій відносяться операції, які не входять в процес переміщення вантажу: закріплення та звільнення стропующих пристроїв, наведення вантажів або укладання їх в необхідне положення, передача сигналів машиністові, підготовка транспортних засобів, місць складування, підкладок, прокладок і тому подібне.

Машини і механізми, що здійснюють вантажні операції, підрозділяються на наступні групи: працюючі незалежно від транспортних засобів і такі, що є частиною конструкції транспортних засобів. До першої групи входять спеціальні навантажувально-розвантажувальні і звичайні монтажні крани, навантажувачі циклічної і безперервної дії, пересувні стрічкові конвеєри, механічні лопати, пневматичні розвантажувачі і ін. До другої групи відносяться автомобілі-самоскиди, транспортні прилади з саморозвантажними платформами, засоби для саморазгрузки і ін.

Вантажно-розвантажувальні роботи 

Спеціальні навантажувально-розвантажувальні і звичайні крани використовують при вантаженні і розвантаження збірних конструкцій, устаткування, матеріалів, що перевозяться в пакетах, контейнерах і ін. Крани, обладнані спеціальними захватними пристосуваннями і грейферами, можуть працювати на вантаженні і розвантаженні лісоматеріалів, щебеня, піску і інших сипких матеріалів. За допомогою навантажувачів вже зараз виконується приблизно 15 % всього об’єму навантажувально-розвантажувальних робіт, що пояснюється їх високою мобільністю і універсальністю. Найширше в будівництві використовують універсальні одноковшові навантажувачі, автонавантажувачі і багатоковшові навантажувачі. При необхідності для вантаження можуть бути використані екскаватори. Одноковшові навантажувачі випускають з переднім розвантаженням ковша, з розвантаженням на сторону поворотом стріли (напівповоротні) і з розвантаженням назад. Вони використовуються для вивантаження і переміщення матеріалів на невеликі відстані, подачі їх до підйомно-транспортних машин, завантаження приймальних пристроїв вузлів розчинів і бетонних, а також для різних допоміжних робіт. Багатоковшові навантажувачі (безперервної дії) призначені для завантаження сипких матеріалів. Автонавантажувачі як робочий орган мають телескопічний підйомник з вилковим підхопленням, а як змінний орган – ковш, затиски для штучних вантажів, стрілу крану і інші захватні пристосування. Більшість вантажних операцій повинні виконувати механізованими способами із застосуванням підйомно-транспортного устаткування і засобів механізації.Нормативні правові і нормативно-технічні документи, що регламентують порядок здійснення вантажно-розвантажувальних і зв’язаних з ними робіт, встановлюють правила використання окремих видів підйомно-транспортного устаткування. Якщо роботи здійснюються ручним способом, необхідно дотримувати наступні умови:

Для завантаження вантажів на транспортні засоби або їх розвантаження забороняється застосовувати дошки завтовшки менше 50 мм. Для виключення прогину під дошки встановлюються міцні підпори. Перенесення вантажником допускається при масі вантажу не більше 50 кг.